Osprzęt elektryczny jaki wybrać? 

  Takie pytanie rodzi się w głowie każdego z nas, który ma zamiar wymienić swój stary osprzęt elektryczny lub zamonować nowy w swoim śweżo wybudowanym domku, tak więc od czego należy zacząć wybierając osprzęt elektryczny.
   W pierwszej i najważniejszej kolejności  należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i klasę szczelności IP. Bezpieczeństwo użytkowników osprzętu elektrycznego jest najważniejsze, dlatego na naszej stronie www.stykpstryk.eu. posiadamy artykuły bezwględnie bezpieczne potwierdzone certyfikatami bezpieczeństwa, które znajdyją sie na stronie internetowej producenta( www.abex.pl.)
    Klasy szczelności IP to norma, która pomaga nam wybrać produkt odpowiedni do naszego zastosowania. Im większa klasa szczelności tym mamy większą pewność, że nasz produkt może bez problemu być wystawiony na deszcz.
    W naszym sklepie znajdziemy 3 podstawowe klasy szczelności IP:
- klasa IP 20
- klasa IP 44
- klasa IP 54
   Klasa IP 20 do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Są to wyłączniki i gniazda które chronią nas przed porażeniem przy próbie dotknięcia palcem. Ale w żaden sposób nie chronią urządzenia przed skutkami działania wody. Proszę się nie zrażać tym drugim, w końcu większość oświetlenia w naszym domu zamontowanych jest na suficie lub ścianach. Do tego w miejscach, w których nie są w ogóle narażone na kontakt z wodą. Więc w pomieszczeniach takich jak salon, sypialnia, pokój wypoczynkowy, garderoba itd sprawdzają się świetnie.
  IP 44/54  czyli gniazda i wyłączniki bryzgoszczelne do miejsc zapylonych i wilgotnych. Zacznijmy od wewnątrz, w domu głównie są dwa pomieszczenia narażone na zwiększoną wilgotność. Jest to kuchnia oraz łazienka. W kuchni w praktyce nie musimy stosować tego typu gniazd, ponieważ źródło prądu zazwyczaj nie jest w tak bliskim kontakcie ze źródłem wody czyli zlewem. Za to w łazience zdecydowanie często jesteśmy zmuszeni skorzystać z gniazd o podwyższonej szczelności. Jednak ten stopień ochrony nie tyczy się każdego miejsca w łazience z racji
podziału na strefy. Jeśli chodzi o elewację, która nie musi być pod zadaszeniem to ta klasa wodoszczelności nadaje się idealnie. Ten stopień ochrony świetnie chroni przed deszczem.
  IP-20 IP 54IP44
  Przy wyborze zwracamy oczywiście uwagę na wygląd serii osprzętu elektrycznegi oferowanego przez producenta, dystrybutora Pamiętajmy, iż wygląd jest także ważny, ponieważ na właśnie te gniazda czy wyłączniki będziemy patrzeć przez najbliższe pare lat.